• Pokój 43

Turniej

03.06.2017

Stowarzyszenie "Wielkopolskie Centrum Chopinowskie - Antonin" z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza na Turniej Pianistów Stypendystów Zagranicznych o nagrodę imienia księcia Antoniego H. Radziwiłła, który na stałe zapisał się w kalendarzu imprez chopinowskich w kraju. Jest to już 30. Jubileuszowa edycja. W przedsięwzięciu muzycznym biorą udział pianiści pochodzący spoza granic naszego kraju (studenci, stypendyści, stażyści), kształcący się w polskich Akademiach (Uniwersytetach) Muzycznych. A będą to: Giuseppe D'Aloi  - Włochy (Akademia Muzyczna w Poznaniu), Ai Ishizaki - Japonia (Uniwersytet Muzyczny w Warszawie), Marharyta Kozlovska - Ukraina (Akademia Muzyczna w Krakowie), Miho Nishimura - Japonia (Uniwersytet Muzyczny w Warszawie), Jaime Peñate Conde - Hiszpania (Akademia Muzyczna w Poznaniu), Ivan Shemchuk - Ukraina (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy).
Specyfiką Turnieju jest, iż (zarówno w I i II etapie) na najlepszych pianistów głosuje publiczność.
W I etapie 3 czerwca 2017r. (sobota) uczestnicy występują z 20 minutowym programem dowolnego kompozytora – głosowanie publiczności.
W II etapie 4 czerwca 2017 r. (niedziela) wszyscy wykonawcy prezentują 20 min program chopinowski - głosowanie publiczności.
Dla wszystkich uczestników turnieju przewidujemy dyplomy uczestnictwa, dla najlepszego pianisty nagrodę Grand Prix - tradycyjnie statuetkę, i nagrodę specjalną za program chopinowski i dowolny.
 
Turniej współfinansowany jest przez:
Samorząd  Województwa Wielkopolskiego,
Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim,
Powiat Ostrowski.