• Pokój 43

Martin Listabarth – koncert solowy

26.03.2023

Martin Listabarth – koncert solowy
Od wielu już lat, dzięki współpracy z Austriackim Forum Kultury, prezentujemy na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu artystów austriackich. Zespoły z Wiednia i okolic należały zawsze do najmocniejszych punktów naszego festiwalu pianistów jazzowych. Prezentowały profesjonalny warsztat, wysoki poziom i niesztampowe podejście do muzyki. Tym razem, w solowym programie, gościć będziemy pianistę Martina Listabartha.
 
Zapraszamy do Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie w niedzielę 26 marca o godzinie 18:00.
Jazz i muzyka klasyczna połączone ze sobą w niezwykle harmonijny sposób – na swoim drugim solowym albumie „Dedicated” wiedeński pianista i kompozytor Martin Listabarth kultywuje brzmienie, w którym melodia, radość gry i finezja muzyczna łączą się w porywający sposób.Album „Dedicated” kontynuuje to, co autor zapoczątkował w swoim debiucie „Short Stories” z 2019 roku. Muzyka, która zachęca do marzeń, przyjemnie ciepłe i dostojne brzmienie, które chwyta nas łagodną ręką i nieuchronnie wciąga pod swój urok, melodie, które – czasem lekko taneczne i swingujące, czasem melancholijne w tonie – opowiadają różne historie, a wszystko to bez słowa.
Każdy utwór na tej płycie jest dedykowany konkretnej osobie. Moim celem było zebranie opowieści od najróżniejszych kobiet i mężczyzn, których pasja do jakiejś dziedziny szczególnie mnie fascynuje. Szukałem w życiu i twórczości tych ludzi aspektów, które nie tylko inspirują mnie osobiście, ale które można również przełożyć muzycznie i tym samym stanowią punkt wyjścia dla danej kompozycji – wyjaśnia artysta.Oprócz licznych występów w Austrii koncerty Listabartha zaprowadziły go już do Niemiec, Czech, Słowacji, a nawet Chin. Swój aktualny program prezentował m.in. w wiedeńskim Musikverein, klubie jazzowym „Porgy & Bess”, ORF Radiokulturhaus, a także na festiwalach takich jak „Jazzbühne Lech”, „Klavierfestival Hainfeld” czy „Jazzwerkstatt Graz”.
 
Bilety można zakupić w kasie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie lub online przez stronę internetową www.ckis.kalisz.pl w zakładce "KUP BILET".
SERDECZNIE ZAPRASZAMY 
* Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie oraz nie zapewnia transportu na koncert.