• Pokój 43

KAMIL PACHOLEC – recital z okazji 212. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina

30.01.2022

Zapraszamy Państwa do Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie na recital fortepianowy z okazji 212. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Wystąpi znakomity pianista - Kamil Pacholec. Słowo o muzyce wygłosi Krystyna Pietranek-Kulis.

Nd. 27.02. godz.: 17:00

Kamil Pacholec urodził się 11 listopada 1998 roku. Jest absolwentem ZPSM w Kielcach w klasie mgr Małgorzaty Kowalskiej. Studiował pod kierunkiem prof. Wojciecha Świtały oraz prof. Ewy Pobłockiej. Otrzymał wyróżnienie w XVIII Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie. Do jego najważniejszych nagród należą również II nagroda oraz szereg nagród pozaregulaminowych w XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Livorno, I nagroda oraz nagrody specjalne w 47-ym Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Katowicach. Regularnie koncertuje w kraju i za granicą. Występował z orkiestrami Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą takich dyrygentów jak Andrzej Boreyko, Jose Maria Florencio, Kai Buman, Jakub Chrenowicz, Jerzy Salwarowski. Wykonywał recitale podczas Festiwalu „Chopin i jego Europa” oraz Festiwali w Dusznikach Zdroju, Słupsku, Gdańsku, Głogówku, Paryżu, Nohant, Tokio, Raleigh, Waszyngtonie  i innych.
W programie recitalu:
Polonez fis-moll op. 44
Impromptu Fis-dur op. 36
Mazurki op. 30
1. c-moll
2. h-moll
3. Des-dur
4. cis-mol
——————————–
Sonata h-moll, op. 58
Zasady uczestnictwa w koncercie.

  1. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu kulturalnym jest nabycie biletu.
  2. Wprowadza się do sprzedaży dwa rodzaje biletów:
    • bilety ulgowe – dla osób posiadających Unijny Certyfikat COVID (wersja papierowa lub w aplikacji mObywatel);
    • bilety standardowe – dla osób nieposiadających Unijnego Certyfikatu COVID.
  3. Bilet należy okazać obsłudze przed wstępem. Osoba, która nabyła bilet ulgowy jest zobowiązana do okazania wraz z biletem dowodu osobistego oraz Unijnego Certyfikatu COVID. Obsługa potwierdza autentyczność okazanego dokumentu Unijnego Certyfikatu COVID porównując dane z danymi z dowodu osobistego lub skanując kod QR i porównując dane z państwowej bazy danych z danymi z dowodu osobistego. Nieokazanie Unijnego Certyfikatu COVID uniemożliwia wstęp.
  4. Uczestniczący w wydarzeniu kulturalnym są zobowiązani do realizowania nakazu zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, z wyjątkiem osób zwolnionych z tego obowiązku przez obowiązujące przepisy prawa.
  5. Powyższe zasady uczestnictwa mogą ulec zmianie w wypadku zmiany obowiązujących przepisów prawa w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

* Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w repertuarze. CKiS nie zapewnia przejazdu do Antonina i z powrotem.