• Pokój 43

"Wujaszek Wania" w Antoninie

na fot. od lewej: Doris Buchrucker / aktorka, Anna Martinetz / reżyser filmu oraz Katalin Zsigmondy / aktorka
24.02.2016 to 02.03.2016

Od 24 lutego do 2 marca w Antonie przebywała ekipa telewizyjna z Monachium, która pod kierunkiem reżyser Anny Martinetz nagrywała sceny do filmu "Wujaszek Wania".

Dramat Antona Czechowa wydany w 1897 r. to jedno z najważniejszych dzieł w kanonie literackiej klasyki. Cieszy nas więc fakt ,że  w tej filmowej wersji mocnym  akcentem będzie nasz Pałac w Antoninie. Część scen powstającego filmu zrealizowano w pałacowych wnętrzach : na galeriach, w sali Kominkowej i 3 piętrze pałacu.

Anna Martinetz, reżyser filmu, w rozmowie z Radiem Centrum przyznała, że wnętrza pałacu to sceneria idealna dla jej filmu  :

"Kiedy szukałam odpowiedniej lokalizacji zależało mi na miejscu, w którym możliwe byłoby wielopoziomowe spotkanie, w którym aktorów można rozmieścić przestrzennie na różnych poziomach. W poszukiwaniu takiego miejsca przeszukałam internet i znalazłam Antonin. Zakochałam się w pałacu kiedy tu przyjechaliśmy. Spodobały mi się galerie, umiejscowiony centralnie komin, który ciągnie się aż po sufit. Zrozumiałam wtedy, że pałac w Antoninie to miejsce, w którym mogę zrealizować moje zamierzenia inscenizacyjne".