Szanowni Państwo, w dniu 07.12.2024 (sobota) godz. 18:00 zapraszamy na „Degustacyjną Kolację Myśliwską u Radziwiłłów” - Szczegóły w zakładce "SPECJALNE"
Koncert Kameralny - Daria Stachowicz
Daria Stachowicz – eteryczna sopranistka w koncercie kameralnym w Antoninie
Laureatka wielu nagród wokalnych, występowała z tak wspaniałymi orkiestrami jak Budapest Festival Orchestra, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, Wrocławska Orkiestra Barokowa oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej.
27 sierpnia o godzinie 17:00 serdecznie zapraszamy na koncert sopranistki Darii Stachowicz, która zaśpiewa przy akompaniamencie Katarzyny Neugebauer.
Koncert odbędzie się w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie.
Bilety w cenie 40 zł można zakupić w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów (w Recepcji), w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu (w kasie biletowej) lub online na stronie www.ckis.kalisz.pl (w zakładce „KUP BILET”).
Program koncertu:
-
- F. Chopin – Preludium Des-dur op. 28 nr 15
- F. Chopin – Życzenie op. 74 nr 1
- F. Chopin – Piosnka litewska op. 74 nr 16
- F. Chopin – Śliczny chłopiec op. 74 nr 8
- F. Chopin – P. Viardot – Aime-moi (Mazurka op. 33 nr 2)
******************- Fryderyk Chopin – Etiuda f-moll op. 25 nr 2
- Joaquin Turina – Cantares z cyklu Poema en forma de canciones
- Manuel de Falla – Nana z cyklu 7 Canciones populares
- Fernando J. Obradors – Aquel sombrero de monte z cyklu Canciones clásicas españolas
- George Bizet – aria Carmen Habanera z opery Carmen
******************
- F.Chopin – Polonez A-dur op. 40 nr 1
- Giacomo Puccini – aria Lauretty O mio babbino caro z opery Gianni Schicchi
- Vincenzo di Chiara – La Spagnola
- Francis Poulenc – Les chemins de l’amour
- Franz Lehár – aria Giuditty Meine Lippen, sie küssen so heiß z operetki Giuditta
czas trwania: 46 min.
Daria Stachowicz jest absolwentką Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. Danuty Paziuk-Zipser oraz dr hab. Aleksandry Kubas-Kruk. Ukończyła także Wydział Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej tejże Akademii. Jest również absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w klasie fortepianu mgr Iwony Nowosad.
Jest laureatką III nagrody podczas VII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Rudolfa Petraka w Žilinie na Słowacji, uczestniczką finałowych etapów 35.Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Hansa Gabora Belvedere w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki. W październiku 2021 roku zdobyła II wyróżnienie oraz nagrodę specjalną Stowarzyszenia Artem Docenti podczas III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Viva Calisia w Kaliszu.
Swoje umiejętności wokalne rozwijała także, pracując z tak znakomitymi artystami i profesorami jak Monika Cichocka, Jolanta Żmurko, Piotr Łykowski, Francesco Bottigliero, Ewa Iżykowska, Ella Susmanek, Ingrid Kremling, Teresa Żylis-Gara, Izabela Kłosińska oraz Jagna Sokorska
W sezonie 2015/16 była artystką Chóru Narodowego Forum Muzyki. Współpracowała z tak znamienitymi dyrygentami jak m. in. Lionel Sow, Giancarlo Guerrero, Tadeusz Zathey, Andrzej Kosendiak, Agnieszka Franków-Żelazny, Marcin Sompoliński, Przemysław Stanisławski, Tadeusz Wicherek, Giovanni Antonini, Ádám Fischer, José Maria Florêncio, Werner Pfaff. Występowała z tak wspaniałymi orkiestrami jak Budapest Festival Orchestra, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie, Wrocławska Orkiestra Barokowa oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej.
Brała udział w wielu festiwalach, m. in. Wratislavia Cantans, Festiwal Moniuszkowski, Music Game Festival, Klara Festiwal, Festiwal Ludwiga van Beethovena.
Obecnie koncertuje, prowadzi działalność pedagogiczną w zakresie nauczania śpiewu solowego oraz organizuje kursy wokalne.
Katarzyna Neugebauer – pianistka urodzona w Poznaniu. Laureatka ogólnopolskich konkursów pianistycznych. Od ponad dekady związana z wrocławskim środowiskiem muzycznym. Jako solistka miała okazję występować z Jackiem Kaspszykiem, Antonim Witem oraz Adamem Klockiem z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii Wrocławskiej, Poznańskiej i Kaliskiej.
Podczas trwania studiów swoje muzyczne zainteresowania zaczęła kierować w stronę muzyki kameralnej.Współpacuje ze skrzypkiem Bartoszem Bokunem, w dorobku duet posiada płytę CD ( Duo4U 2009). W 2010 roku pianistka nawiązała współpracę z Chórem Filharmonii Wrocławskiej( obecnie Chór NFM) jako akompaniator i korepetytor, która trwa do dnia dzisiejszego. Współpraca ta zaowocowała wspólnym nagraniem płyty wraz z legendarnym Bobem Chilcottem ( Seed of Stars, Signu, Classic, 2012)
Od 2010 współpracuje z festiwalem Wratislavia Cantans, gdzie ma mozliwość pracy z takimi dyrygentami jak Paul McCreesh, Giovanni Antonini, Giancarlo Guerrero, Jacek Kaspszyk, Bassem Akiki, Lawrence Foster,Zubin Mehta.
Pianistka regularnie zapraszana jest do współpracy przy ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach wokalnych oraz kursach mistrzowskich w kraju i zagranicą. Koncertuje regularnie z solistami scen operowych. W latach 2012-2015 była korepetytorem solistów w Operze Wrocławskiej, gdzie miała okazję pracować przy około 15 produkcjach operowych.
W 2017 roku wzięła udział w nagraniu albumu „ Moniuszko śpiewany inaczej” z orkiestrą Leopoldinum i Akademią Chóralną pod batutą Agnieszki Franków-Żelazny. W 2014 roku wraz z wiolonczelistką Urszulą Kopijkowską zawiązały duet, który również prowadzi ożywioną działalność, koncertując w kraju i zagranicą, miedzy innymi w NOSPR w Katowicach. Pianistka była zaproszona do nagrań płyt prezentacji doktoranckich, gdzie miała okazję wykonać sonaty wiolonczelowe Weinberga, cykle pieśni Schuberta, Williamsa, Jana Joachima Czecha czy Karola Szymanowskiego. Od 2007 roku pracuje jako akompaniator na wrocławskiej Akademii Muzycznej.